Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow 9-та Седмица по Педесетница

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
9-та Седмица по Педесетница
7.08.2018.

 

Sample Image

 

Sample Image Во 9-та Седмица по Педесетницата беше отслужена света архиерејска Литургија, на која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители во Соборниот храм на Повардарската епархија „Св. вмч. Пантелејмон“.

 
< Претходно   Следно >