Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Соопштение

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Соопштение
6.06.2018.

 

Sample Image

Се известуваат сите верници од Повардарската епархија, односно од градот Велес, дека во првата сабота од Петровденскиот пост, ќе се отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Вознесение Христово-Св. Спас“ во Велес на која ќе чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел. Сите оние кои постеле можат да се причестат со Светите Христови дарови. 

 
< Претходно   Следно >