Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Освет на камен-темелници

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Освет на камен-темелници
25.04.2018.

 

Sample Image

 

Sample Image На 24. 04. 2018 година, Митрополитот Агатангел во сослужение на свештенството од градот Велес, изврши осветување на камен-темелници на камбанарија и административни простории со крштална при црквата „Св. Јован Крстител“ во Велес.

 
< Претходно   Следно >