Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Нови изданија на Повардарската епархија

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

Линк до филмот

Нови изданија на Повардарската епархија
12.02.2018.

Со благослов на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, се подготвија и се испечатија две нови книги. Тоа се реизданието на книгата „Оптински старци“ I том и прво издание на „Оптински старци“ II том. Првиот дел на „Оптински старци“ го преведе протоереј-ставрофор Миле Штрбевски, а вториот дел го преведе дипломираниот теолог Петар Петковски. Книгите може да се најдат во сите храмови на Повардарската епархија или да се порачаат директно од издаваштвото на Повардарската епархија на тел. 043 221 231.