Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на Блудниот Син

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Недела на Блудниот Син
7.02.2018.

 

Sample Image

 

Sample Image Во Неделата на Блудниот Син, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. Вознесение Христово“ во Гевгелија. На Литургијата присуствуваа многумина верни од кои дел се причестија со Светите Христови Дарови.

 
< Претходно   Следно >