Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Чествување на св. вмч. Пантелејмон

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Чествување на св. вмч. Пантелејмон
4.08.2017.
Sample Image
 
Sample Image
 
Почитувани верници,
 
Ве известуваме дека по повод чествувањето на споменот на светиот великомаченик Пантелејмон, заштитник на градот Велес, на 09. 08. 2017 (среда) во соборниот храм на Повардарската епархија, посветен на овој светител, ќе се отслужи Света Божествена Литургија на која ќе чиноначалствува Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение на Митрополитот Повардарски г. Агатангел и бројно свештенство на Повардарската епархија.
 
< Претходно   Следно >