Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Божествена Литургија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Архиерејска Божествена Литургија
19.06.2017.
 
Sample Image
 
Sample Image На 16. 06. 2017 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. Петка“ во Велес. На Литургијата сослужуваа протоереј-ставрофор Славе Јовановски, протоереј-ставрофор Борис Симоновски и ѓакон Васил Ристовски.
300% faster hosting
 
< Претходно   Следно >