Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Полагање на матура во Богословијата

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Полагање на матура во Богословијата
6.06.2017.

 

Sample Image
 
Sample Image   Sample Image

 

Со благослов на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, ректор на МПБ „Свети Климент Охридски“ започна полагањето на матурскиот испит за 49-та генерација богослови. Пратеник на матурскиот испит со одлика на САС на МПЦ-OA e поставен Митрополитот Тетовски-гостиварски г. Јосиф.

 

 
< Претходно   Следно >