Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на крстови

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Осветување на крстови
28.04.2017.

 

Sample Image

 

Sample Image На 27. 04.  2017 година, се освети и постави крстот на црквата „Св. Димитриј“ во Кавадарци, како и крстот на црковната камбанарија. Чинот на осветување на новопоставените крстови го изврши Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештеници од кавадаречкото архиерејско намесништво на Повардарската епархија. Црквата „Св. вмч. Димитриј“ во центарот на Кавадарци е во фаза на целосна надворешна и внатрешна обнова.

 
< Претходно   Следно >