Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Канонска визитација на објекти во изградба
Канонска визитација на објекти во изградба
28.03.2017.

 

Sample Image
 
Sample Image   Sample Image

 

Митрополитот Повардарски г. Агатангел изврши увид во градежните активности во гевгелиското архиерејско намесништво, каде што со силно темпо продолжува изградбата на две нови духовни светилишта, и тоа: изградбата на црквата во Валандово посветена на Рождеството на Пресвета Богородица, во самиот центар на градот и изградбата на црквата „Св. Атанасиј“ во центарот на Богданци, како и целосната рекострукција на црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Гевгелија.

 
< Претходно   Следно >