Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија во Гевгелија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Архиерејска Литургија во Гевгелија
30.01.2017.

 

Sample Image

 

Sample Image На денот кога Светата православна црква ги празнува Чесните вериги на светиот апостол Петар, Митрополитот Агатангел чиноначалствуваше со Божествената Литургија во храмот „Св. Спас“ во Гевгелија. На оваа Литургија, Митрополитот Агатангел по одлука на Синодот на МПЦ-ОА, го произведе протоереј Миле Штрбевски, во чин ставрофор со право на носење на граден крст. 

 
< Претходно   Следно >