Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Собор на свети Јован Крстител

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Собор на свети Јован Крстител
5.01.2017.

 

Sample Image

 

Sample Image На 20.01.2017, на денот кога Светата православна црква го чествува Соборот на Св. Јован Крстител, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештениците Игор Пармачки и Јани Мулев и ѓаконите Васил Ристовски и Бобан Ѓорѓиевски, отслужи Божествена Архиерејска Литургија во црквата „Св. Козма и Дамјан“ во Велес.

 
< Претходно   Следно >