Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Сеноќно бдение во Велес

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Сеноќно бдение во Велес
3.01.2017.

 

Sample Image

 

На 31 декември ноќта со почеток од 23 часот се отслужи сеноќно бдение во Велес. И оваа година насекаде се раширија молитвите упатени во храмот на Успението Богородично во градот Велес. На бдението служеа протоереј Ристе Јанушев, свештеник Љупче Миланов, свештеник Борислав Бобевски, свештеник Игор Пармачки, свештеник Ѓорѓе Лазов и ѓакон Никола Ѓорѓиевски. Верното христијанско стадо кое го имаше во многуброен број од ширум цело Повардарие, достојно и пристапи на Светата Причест, а на крајот сите заедно присуствуваа на една љубовна трпеза.

 
< Претходно   Следно >