Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот... arrow Претседателот на РМ во посета на Повардарска епархија
Претседателот на РМ во посета на Повардарска епархија
10.11.2016.

 

Sample Image

 

На ден 01. 11. 2016 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел го прими во посета Претседателот на Република Македонија, г-дин Ѓорѓе Иванов. На средбата во седиштето на Повардарската епархија, присуствуваа и дел од советниците на Престедателот, како и градоначалникот на Општина Велес, г-дин Славко Чадиев и пратеникот во Собранието на РМ, г-дин Илија Димовски.

 
< Претходно   Следно >