Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Започна реконструкцијата на црквата „Св. Димитриј“
Започна реконструкцијата на црквата „Св. Димитриј“
11.08.2016.

 

Sample Image

 

Sample Image Со благослов на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел започна целосната реконструкција на црквата „Св. Димитриј“ во Кавадарци. Црквата ќе се обновува со средства на Повардарската епархија, како и доброволни прилози на нашите благочестви верници. Градежните дејствија ќе ги изврши компанијата „Градба промет“ од Кавадарци.

 
< Претходно   Следно >