Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на Марија Египетска
Недела на Марија Египетска
18.04.2016.

 

Sample Image

 

Sample Image Во петтата надела од Великиот пост, посветена на Света Марија Египетска, во манастирот „Св. Ѓорѓи“ во Неготино се отслужи Света Божествена Василиева Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители.
 
< Претходно   Следно >