Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Бадник
Бадник
10.01.2014.

 

Sample Image

 

Sample Image На Бадник, како што е предвидено во Типикот, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Царски часови со Василиева Вечерна Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес. По завршувањето на Литургијата Архиерејот и свештенослужителите, кои сослужуваа на Литургијата ги осветија Бадниковите гранчиња.

 

 
< Претходно   Следно >