Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на конак

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Осветување на конак
30.12.2013.

 

Sample Image

 

На 28. 12. 2013 година Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на јеромонасите Атанасиј и Спиридон и јероѓаконот Пајсиј изврши осветување на конакот во манастирот „Св. Илија“ во село Серменин.

 

Sample Image
 
Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >