Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Света Божествена Литургија
Света Божествена Литургија
25.11.2013.
Sample Image
 
Sample Image

На 24. 11. 2013 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел  во сослужение на повеќе клирици од велешкото епархиско намесништво отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

 
< Претходно   Следно >