Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Соопштение
Соопштение
13.11.2013.

 

Sample Image

 

 

На 14 ноември 2013 година (четврток), на денот кога Светата православна црква го чествува споменот на Светите бесребреници Козма и Дамјан, со почеток во 08. 00 часот во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес ќе се отслужи Света Божествена Литургија. Со Литургијата ќе чиноначалствува Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенослужители од Велес.

 
< Претходно   Следно >