Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Прв роденден на младинскиот црковен хор
Прв роденден на младинскиот црковен хор
4.11.2013.
Sample Image
 
Младинскиот црковен хор на Повардарска епархија „Св. Кирил и Методиј“ прослави една година од своето постоење. Овој хор, кој според својата структура е камерен женски хор на возраст од 13 до 19 години, и работи под раководство на диригент Веселинка Маџарова - Андова со своите велелепни звуци веќе една година ја збогатува Светата Божествена Литургија во Велес.
 
На многаја лета! 
 
< Претходно   Следно >