Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Поклоничко патување на Метеори
Поклоничко патување на Метеори
30.10.2013.

 

Sample Image

 

Со благослов на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, на 10 ноември (недела) се организира еднодневно  поклоничко патување на Метеори.

Поаѓање на групата од Велес е од пред НА-МА во 02. 30 часот, од Гевгелија во 04 часот од бензиска Макпетрол (под мостот) и упатување кон манастирите на Метеора.

Пристигнувањето е предвидено околу 09 часот.

Ќе се посетат манастирите Свето Преображение (ГОЛЕМА МЕТЕОРА), Свети Стефан, Света Троица, Русану (Света Варвара) и Варлаам.

Враќањето е предвидено во вечерните часови.

- ЦЕНАТА  НА    АРАНЖМАНОТ Е  2.300 ДЕН.

- ВО ЦЕНАТА СЕ ВКЛУЧЕНИ  АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ НА НАВЕДЕНАТА РЕЛАЦИЈА, ПАТНИЧКО ОСИГУРУВАЊЕ, ОРГАНИЗАЦИЈА И ВОДСТВО НА ПАТУВАЊЕТО.

- Последен рок за пријавување е 05 ноември.

- ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО ВЛЕЗНИЦИ ВО МАНАСТИРИТЕ (3-евра).

- ИНФОРМАЦИИ И ПРИЈАВУВАЊЕ НА ТЕЛЕФОН 075-364-994 тец Димче).

 
< Претходно   Следно >