Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на нови црковни простории
Осветување на нови црковни простории
21.10.2013.

 

Sample Image

 

Sample Image На 20. 10. 2013 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во валандовското село Јосифово. На литургијата сослужуваа повеќе свештеници од гевгелиското намесништво на епархијата. По Литургијата, Митрополитот и свештениците извршија осветување на новите црковни простории и на црковната трпезарија. По чинот на осветување на новите простории Митрополитот Повардарски г. Агатангел на сите добронамерници кои ја помогнале изградбата на помошните црковни објекти им додели благодарници.

 

 
< Претходно   Следно >