Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Осветување на црква во село Раброво
Осветување на црква во село Раброво
15.10.2013.

 Sample Image

Sample Image На 13. 10. 2013 година се Митрополитот Повардарски г. Агатангел благоволи и изврши осветување на црквата „Св. пророк Илија“ во валандовското село Раброво. На чинот на осветување на црквата сослужуваа повеќе свештенослужители од сите намесништва на Повардарската епархија, а молитвено присуствуваа бројни жители на Раброво, Валандово и околните места. Новата црква во селото Раброво се изгради со средства од жителите на селото и Повардарската епархија.

 
< Претходно   Следно >