Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Православна Светлина бр. 27
Православна Светлина бр. 27
4.10.2013.
Sample Image
 

Со благослов на Митрополитот Повардарски г. Агатангел излезе од печат 27-от број од списанието „Православна Светлина“.

Оние верници кои живеат на територијата на Повардарската епархија можат бесплатно да го добијат во сите цркви низ Повардарската епархија, а останатите можат да го прочитаат на следниот линк .


 
< Претходно   Следно >