Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Педесетница - втор ден
Педесетница - втор ден
5.06.2012.
 
Sample Image
 

На втор ден од празнувањето на Светата Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Св. Димитриј“ во Кавадарци, а во предвечерјето на третиот ден од празнувањето на Слегувањето на Светиот Дух отслужи вечерна богослужба во црквата „Света Троица“ во Росоман.

Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
 
 
< Претходно   Следно >