Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Предавање на тема „Христијанство“

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Предавање на тема „Христијанство“
29.12.2011.

 

Sample Image

 

На покана на наставничкиот совет при Велешката гимназија, секретарот на Повардарската епархија, ѓакон Влатко Стоменов одржа предавање на тема „Христијанство“ пред учениците од IV година во Велешката гимназија. На предавањето, ѓаконот Стоименов ги запозна учениците со општи теми од Православието. Предавањето на ѓаконот беше во склоп на наставната програма по предметот филозофија, во делот посветен на религиите. Предавања од ваков тип се планирани и за во иднина.

 

 
< Претходно   Следно >