Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Св. петнаесет Тивериополски маченици

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Св. петнаесет Тивериополски маченици
12.12.2011.

 

Sample Image

 

На денот кога Македонската православна црква го чествува споменот на Светите петнаесет Тивериополски маченици, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена литургија во црквата „Св. Атанасиј“ во Богданци. На Литургијата сослужуваа свештеници од гевгелиското намесништво, а молитвено присуствуваа многумина верници од кои поголем дел се причестија со Светите Христови дарови.

 
< Претходно   Следно >