Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Архиерејска Литургија
2.12.2011.

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

На 02. 12. 2011 година (петок), Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во новоосветената црква „Св. Петка“ во Велес.

 
< Претходно   Следно >