Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Св. Григориј Палама, Архиерејска Литургија - Струмица

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Св. Григориј Палама, Архиерејска Литургија - Струмица
28.11.2011.
 
Sample Image
 
На празникот на Свети Григориј Палама, Митрополитот Повардарски г. Агатангел сослужуваше на Светата Божествена Литургија во храмот посветен на овој светител во Струмица, на која чиноначалствуваше Митрополитот Струмички г. Наум.
 
< Претходно   Следно >