Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архангел Михаил, Архиерејска Литургија
Sample Image
 
Архангел Михаил, Архиерејска Литургија
24.11.2011.

 

Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

На денот кога Светата православна црква го чествува споменот на Светиот Архистратиг Михаил и останатите Сили небесни бестелесни, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес се отслужи Света Ахиерејска Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на Митрополитот Европски г. Пимен и свештенослужители од Велес.

 
< Претходно   Следно >