Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Архиерејска Литургија - Велес

 Sample Image
 

Возљубени,

Би сакале да Ве известиме дека од денес, 01. 06. 2022 година, документарно-биографскиот филм за Митрополитот Агатангел, „Печат на едно време“ можете да го гледате и на нашиот youtube канал.

 Линк до филмот


 
Архиерејска Литургија - Велес
9.11.2011.

 

Sample Image

 

 

Sample Image   Sample Image

 

На 06. 11. 2011 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во Соборниот храм на Повардарската епархија „Св. вмч. Пантелејмон“ во Велес.

На Литургијата свештено сослужуваа повеќе свештеници од Велес, а молитвено присуствуваа десетици верници од кои дел застанаа пред Светиот Путир и ги примија Светите Христови дарови, причестувајќи се со Телото и Крвта на нашиот Бог и Спасител, Господ Исус Христос.

 
< Претходно