Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот... arrow Настани во најава
Настани во најава
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
27.04.2021. Распоред на Велигденските богослужби 53
4.01.2021. Распоред на претстојните празнични богослужби 208
17.08.2020. Соопштение 64
10.04.2020. Распоред на Велигденските богослужби 351
5.03.2020. Распоред за Акатист во Великиот Пост 399
30.12.2019. Распоред за претстојните празнични богослужби 1001
28.11.2019. Повик за сеноќно бдение 530
16.09.2019. 10 годишен јубилеј од осветување 256
16.09.2019. Осветување на црковна трпезарија 225
16.09.2019. Осветување во Ветерско 186
16.04.2019. РАСПОРЕД НА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ БОГОСЛУЖБИ 908
12.03.2019. Соопштение-Тодорова сабота и Недела на Православието 1287
7.03.2019. Распоред на служби во Великот Пост - Велес 885
3.01.2019. Распоред на претстојните празнични богослужби 1625
12.12.2018. ПОВИК ЗА СЕНОЌНО БДЕНИЕ 820
15.10.2018. Осветување на црквата „Св. вмч. Георгиј“ Отовица 697
6.06.2018. Групна крштевка на реката Бабуна 581
30.04.2018. Јубилеен концерт на младинскиот хор 366
27.04.2018. 40 години Повардарска епархија 1365
27.04.2018. Саем на книгата 2018 662
26.03.2018. РАСПОРЕД НА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ БОГОСЛУЖБИ 962
6.03.2018. Великопосен концерт, 2018 665
20.02.2018. Соопштение-Тодорова сабота и Недела на Православието 586
26.12.2017. Распоред на претстојните празнични богослужби 1543
8.12.2017. Сеноќно бдение во Велес 458
27.10.2017. Преосветување на црквата „Св. Атанасиј“ Неготино 492
11.07.2017. Чествување на св. вмч. Пантелејмон 502
23.06.2017. Групна крштевка на реката Бабуна 4057
26.05.2017. Конкурс за запишување во Богословијата 904
28.03.2017. Саем на книгата 2017 1105
10.03.2017. Великопосен концерт 3548
10.03.2017. РАСПОРЕД НА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ БОГОСЛУЖБИ 4109
2.03.2017. Соопштение-Тодорова сабота и Недела на Православието 718
5.01.2017. Пријавување за Богојавление 595
4.01.2017. Распоред на претстојните празнични богослужби 1449
20.12.2016. Сеноќно бдение во Велес 868
5.12.2016. Св. Климент Охридски 590
7.09.2016. Соопштение 566
24.06.2016. Групна крштевка на реката Бабуна, 2016 6079
23.05.2016. Осветување на манастирскиот храм „Св. вмч. Ѓорѓи“ 2174
16.05.2016. Осветување на болничкиот храм „Св. Козма и Дамјан“ 4417
13.04.2016. Распоред на Велигденските богослужби 1728
13.04.2016. Саем на книгата 2016 634
4.04.2016. Великопосен концерт 1773
4.04.2016. Сеноќно бдение, Гевгелија 1108
4.01.2016. Распоред за претстојните празнични богослужби 1278
10.12.2015. Сеноќно бдение, Кавадарци 1235
7.12.2015. Св. Климент Охридски 1042
14.10.2015. Групна венчавка 2015 1577
25.09.2015. Покана за осветување на нов храм во Кавадарци 1653
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 50 од 109