Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
10.10.2016. Слово кон Митрополитот Агатангел 1708
14.09.2016. Проповед во Бигорската обител 1573
14.07.2016. Проповед на Петровден - Протоереј Ристе Јанушев 1991
30.04.2016. Слово на Велики Петок 1986
26.04.2016. Беседа пред исповед на свештенство 1555
25.04.2016. Проповед на Цветници 1840
21.04.2016. Велигденско послание 1821
11.04.2016. Беседа во Неделата на Св. Јован Лествичник 1685
6.04.2016. Беседа во Крсопоклоната недела 1730
4.01.2016. Божикно послание 2193
31.08.2015. Слово на освет на камен темелник, Велес 2001
29.05.2015. Излагање на свештеничко собрание, отец Игор Пармачки 3818
14.04.2015. Велигденско послание 1949
25.03.2015. Предговор „Проповедничка енциклопедија“ 2086
23.03.2015. Слово на Митрополитот на Великопосниот концерт 1868
16.03.2015. Проповед - Св. Агатангел Битолски 1856
2.03.2015. Проповед во Неделата на Православието 1819
24.02.2015. Трибина на тема „Постот во Православието“, Гевгелија 2405
16.02.2015. Предговор „Беседи за животот по животот - том II“ 1874
16.02.2015. Предговор „Исус Христос–чудо на светската историја“ 1757
30.01.2015. Излагање на свештеничко собрание - отец Русе Жекоски 1907
5.01.2015. Интервју на Митрополитот Агатангел за „Дневник“ 1702
2.01.2015. Апел за помош за обновата на црквата „Св. Атанасиј“ 2798
31.12.2014. Божикно послание 1749
10.11.2014. Проповед на Митровден - Митрополит Јосиф 1945
11.06.2014. Беседа на Педесетница - отец Горан Панзов 1839
30.04.2014. Беседа на Томина недела - отец Виктор Димовски 1807
16.04.2014. Велигденско послание на Митрополитот Агатангел 1729
10.04.2014. Промоција на книгата „Пејач на покајанието“ 2293
26.03.2014. Слово на Митрополитот на Великопосниот концерт 1887
13.03.2014. Слово на празникот на светиот Агатангел Битолски 1933
10.03.2014. Слово во Неделата на православието 1777
30.12.2013. Божикно послание 1777
11.11.2013. Слово на Митрополит Јосиф на Митровден, Кавадарци 1706
11.11.2013. Колумна на Митрополит Агатангел во „Дневник“ 1780
23.09.2013. Послание пред референдумот 631
15.07.2013. Проповед - свештеник Борислав Бобевски 1819
18.06.2013. Обраќање на епископот Велички г. Јосиф 1885
17.06.2013. Говор по повод матурата на 45-та генерација богослови 2072
29.04.2013. Велигденско послание 2013 1817
25.03.2013. Проповед во Неделата на православието 2201
25.03.2013. Проповед на Тодорова сабота 2135
18.03.2013. Проповед во Неделата на простувањето 2212
13.03.2013. Проповед на празникот на Св. Агатангел Битолски 1902
21.02.2013. Проповед на Св. Трифун - Епископ Лешочки Јосиф 1757
25.01.2013. интервју - протоереј-ставрофор Бошко Кипровски 2630
4.01.2013. Божикно послание 1979
26.11.2012. Предговор за стрипот „Роден за да биде цар“ 2636
25.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 1841
25.10.2012. Пристапна беседа на епископот Лешочки, г. Јосиф 1828
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 51 - 100 од 276