Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
9.10.2008. Подготвување пред Света исповед 3871
1.10.2008. Предговор на стрипот за Мојсеј 2070
29.09.2008. Дрвото на крстот 2813
18.09.2008. Сведоштва на самата природа за постоењето на Бога 2264
18.09.2008. Гробни натписи 2447
18.09.2008. Што велат филозофите за Бога 1984
18.09.2008. Што велат научниците за Бога 2107
4.09.2008. Четири завета на Свети Наум 4703
4.09.2008. Совети до свештениците 2259
4.09.2008. Житие на светиот Никола Планас, свештеник Атински 2086
6.08.2008. Канонски цркви – што значи тоа? 2618
6.08.2008. Радоста во Христа 2126
6.08.2008. Ѓаволот се плаши од бројаницата и молитвата 2425
23.06.2008. За светата причест или божествената Литургија 4555
23.06.2008. Миропомазание 2834
23.06.2008. Света тајна Крштение 3122
15.05.2008. „Но, мамо, досадно е во црквата” 2315
15.05.2008. Објаснување на некои посебни обреди во Црквата 2997
15.05.2008. Молитва на срцето 2882
8.05.2008. Потрага по „златниот век“ 2047
7.05.2008. Исповед на еден лош свештеник 2456
21.04.2008. За архимандритот Софрониј (Сахаров) 3184
15.04.2008. Култ кон личноста на духовникот 3033
15.04.2008. Теофан Затвореник - За Искушенијата 2441
19.03.2008. Неопходноста од барање на опитен духовен отец 2572
13.03.2008. За изладувањето на срцето 2267
7.03.2008. За Постот 3345
4.03.2008. Како се извршува Исусовата молитва 3375
18.02.2008. Житие на свети Јован Руски 2967
18.02.2008. Мир без вистина - А. Каломирос 2392
13.02.2008. Кратко житие на Света Ирина Миртидитиотиса 2603
13.02.2008. Кратко житие на старец Сампсон Сиверс (+1979) 2692
29.01.2008. Небогоугодна ревност - арх. Лазар 3045
29.01.2008. Свештенството и искушенијата 2158
28.01.2008. Свештеничката молитва на отец Димитриј Гагастатис 2297
28.01.2008. Кратко житие на отец Димитриј Гагастатис 2079
25.01.2008. СВЕТА ТРОИЦА - 3 дел 2019
25.01.2008. СВЕТА ТРОИЦА - 2 дел 2212
25.01.2008. СВЕТА ТРОИЦА - 1 дел 3641
4.01.2008. Модернизација на клирот 2244
27.12.2007. Сите ние Му служиме на ист Бог 2312
25.12.2007. Ревност и љубов 3060
29.11.2007. Светотаинствениот или мистичниот живот на Црквата 2325
16.11.2007. Разговор на старецот Амфилохиј Макрис (1889-1970) 2411
14.11.2007. Проповед на Свети Јован Златоуст за апостол Павле 3581
9.11.2007. Животот во светите тајни 2565
7.11.2007. Мајка Тарсо – Јуродива заради Христа 3117
1.11.2007. За небесната ерархија - Старец Клеопа 2 дел 3402
1.11.2007. За небесната ерархија - Старец Клеопа 1 дел 5270
27.10.2007. Јован Мајендорф - за бракот 2872
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 201 - 250 од 276