Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
8.10.2012. Г-ѓа Валентина Божиновска - говор на АЦН Собор 1932
8.10.2012. Пристапна беседа на епископот Велички, г. Јосиф 2039
8.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 1847
8.10.2012. Слово на отворањето на Црковно-народниот собор 1725
20.09.2012. Слово по повод почетокот на новата академска година 1731
15.08.2012. 8 години www.povardarska-eparhija.org.mk 4452
20.06.2012. Митрополит Петар - слово по повод матура 2140
20.06.2012. Говор од името на матурантите 2877
20.06.2012. проф. м-р Дарко Милев - говор по повод матурата 1949
2.05.2012. Жени Мироносици 2223
2.05.2012. За свештеничката служба 2103
19.04.2012. Реакција на Митрополитот во весникот „Дневник“ 2174
9.04.2012. Велигденско послание 2012 1738
20.02.2012. Против Карневалите 2014
12.01.2012. ПЕРВЕРЗНО Македонец во грчкиот парламент 1953
12.01.2012. Хагиографија - прв и втор дел 2726
10.01.2012. Божикно послание од Архиепископот 1758
26.12.2011. Предговор на стрипот за пророкот Еремија 1817
12.09.2011. Протоѓакон Славе П. ПРОЈКОВСКИ 1844
22.08.2011. Беседа на архиепископот 08. 08. 2011 1896
22.08.2011. Беседа на архиепископот 09. 08. 2011 1915
11.08.2011. Канони на Светата православна црква 4683
11.08.2011. Црквата - Тело Христово и полнота во Светиот Дух 2808
11.08.2011. Обраќање на Градоначалникот Горан Петров 2026
11.08.2011. Говор на Митрополиот Агатангел за Св. Пантелејмон 2006
20.04.2011. Православна Светлина бр. 17 2115
19.04.2011. Велигденски празници 3332
19.04.2011. Велигденско послание 2040
15.02.2011. Предговор за стрипот за пророк Илија 2198
9.02.2011. Кон делото на Станија Узунчева - Митрополит Агатангел 2562
9.02.2011. Кон делото на Станија Узунчева - проф. П. Златески 2469
6.01.2011. Божикно послание 1951
4.01.2011. Православна Светлина бр. 16 2635
7.12.2010. Православна Светлина бр.1 6341
7.12.2010. Православна Светлина бр.15 4864
7.12.2010. Православна Светлина бр.14 4444
7.12.2010. Православна Светлина бр.13 1902
7.12.2010. Православна Светлина бр.12 4111
7.12.2010. Православна Светлина бр.11 4130
7.12.2010. Православна Светлина бр.10 4197
7.12.2010. Православна Светлина бр.9 4170
7.12.2010. Православна Светлина бр.8 4401
7.12.2010. Православна Светлина бр.7 4567
7.12.2010. Православна Светлина бр.6 4661
7.12.2010. Православна Светлина бр.5 4615
7.12.2010. Православна Светлина бр.4 4616
7.12.2010. Православна Светлина бр.3 4812
8.04.2010. Јеромонах Сергиј (Рибко) (П. Светлина 13) 1861
8.04.2010. Интервју со семејството Макдоналд (П. Светлина 13) 1857
8.04.2010. Понижување на гордоста (П. Светлина 13) 1794
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 101 - 150 од 276