Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
6.07.2023. Предговор за делата на свети Јован Златоуст 343
6.04.2023. Велигденско послание - Митрополит Агатангел 167
14.03.2023. Предговор на книгата за Старец Тадеј 446
26.12.2022. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 245
30.09.2022. Семакедонски православен собор, 2022 347
6.09.2022. Предговор на книгата „Ти си ми сè“ 446
6.09.2022. Предговор на книгата „Патокази за вечност“ 356
5.09.2022. Беседа - професор Ѓакон Илија Петров 402
5.09.2022. Беседа - г. Јосиф, митрополит Тетовско-гостиварски 376
31.08.2022. Колумна на Митрополитот Агатангел 31.08.2022 312
23.05.2022. Проповед за игуменот Јоаким Крчовски 678
18.04.2022. Велигденско послание на Митрополитот Агатангел 354
28.12.2021. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 503
16.12.2021. Вистинскиот печат на ова - нашево време 631
14.12.2021. Проф. д-р Мишо Нетков за филмот „Печат на едно време“ 548
26.11.2021. „Печат на едно време“ документарен филм 1531
27.08.2021. Во денот Успение на Пресвета Богородица 832
19.04.2021. Велигденско послание 700
19.04.2021. Предговор на книгата „Христос е слобода“ 876
1.04.2021. Предговор на книгата „Сестри“ 1160
1.04.2021. Предговор на книгата „Сродни души“ 1274
12.03.2021. Проповед - протоереј ставрофор Горан Панзов 799
4.01.2021. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 806
3.11.2020. За Литургијата на светиот апостол Јаков 1073
22.09.2020. Проповед - протоереј Борислав Бобевски 874
1.09.2020. По повод јавниот апел на г-дин Трифун Костовски 803
7.07.2020. Послание на Митрополитот Агатангел 1984
13.04.2020. Велигденско послание-Митрополит Агатангел 1227
24.03.2020. Послание на Митрополитот Агатангел за пандемијата 4974
12.03.2020. Проповед на празникот на св. Агатангел Битолски 1177
2.01.2020. Божикно послание на Митрополит Агатангел 1043
2.09.2019. ПРОПОВЕД - отец Дарко Милев 1133
7.06.2019. Проповед на Вознесение Христово 1239
22.04.2019. Велигденско послание - Митрополит Агатангел 1210
18.03.2019. Слово во Неделата на Православието 2440
11.03.2019. Слово во Сиропусна Недела 1720
18.01.2019. Рецензија втора 1732
18.01.2019. Рецензија прва 1922
26.11.2018. Беседа на новоизбраниот Епископ Полјански г. Јаков 1891
9.10.2018. Слово на Митрополитот Агатангел на АЦНС 1819
23.05.2018. Слово на Архиепископот за 40-годишниот јубилеј 1710
5.04.2018. Велигденско послание 2018 2016
13.03.2018. Проповед на празинот на св. Агатангел Битолски 1866
26.02.2018. Репортажа од Белорусија 1664
26.02.2018. Слово во Неделата на православието 1953
7.01.2018. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 2215
8.12.2017. ФОТО И ВИДЕО ОД ОСВЕТ НА „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ 2158
7.11.2017. Слово на Митрополитот Тимотеј, Неготино 2015
12.09.2017. Слово на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стеф 2104
12.09.2017. Митрополит Тимотеј - Слово на Вечерната богослужба 2001
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 50 од 291