Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
8.10.2012. Слово на Архиепископот до новоустоличениот епископ 1743
8.10.2012. Слово на отворањето на Црковно-народниот собор 1631
20.09.2012. Слово по повод почетокот на новата академска година 1631
15.08.2012. 8 години www.povardarska-eparhija.org.mk 4350
20.06.2012. Митрополит Петар - слово по повод матура 2050
20.06.2012. Говор од името на матурантите 2767
20.06.2012. проф. м-р Дарко Милев - говор по повод матурата 1845
2.05.2012. Жени Мироносици 2136
2.05.2012. За свештеничката служба 2004
19.04.2012. Реакција на Митрополитот во весникот „Дневник“ 2078
9.04.2012. Велигденско послание 2012 1649
20.02.2012. Против Карневалите 1918
12.01.2012. ПЕРВЕРЗНО Македонец во грчкиот парламент 1853
12.01.2012. Хагиографија - прв и втор дел 2591
10.01.2012. Божикно послание од Архиепископот 1643
26.12.2011. Предговор на стрипот за пророкот Еремија 1713
12.09.2011. Протоѓакон Славе П. ПРОЈКОВСКИ 1744
22.08.2011. Беседа на архиепископот 08. 08. 2011 1804
22.08.2011. Беседа на архиепископот 09. 08. 2011 1797
11.08.2011. Канони на Светата православна црква 4445
11.08.2011. Црквата - Тело Христово и полнота во Светиот Дух 2714
11.08.2011. Обраќање на Градоначалникот Горан Петров 1940
11.08.2011. Говор на Митрополиот Агатангел за Св. Пантелејмон 1916
20.04.2011. Православна Светлина бр. 17 2024
19.04.2011. Велигденски празници 3213
19.04.2011. Велигденско послание 1940
15.02.2011. Предговор за стрипот за пророк Илија 2101
9.02.2011. Кон делото на Станија Узунчева - Митрополит Агатангел 2481
9.02.2011. Кон делото на Станија Узунчева - проф. П. Златески 2379
6.01.2011. Божикно послание 1865
4.01.2011. Православна Светлина бр. 16 2536
7.12.2010. Православна Светлина бр.1 6214
7.12.2010. Православна Светлина бр.15 4747
7.12.2010. Православна Светлина бр.14 4329
7.12.2010. Православна Светлина бр.13 1819
7.12.2010. Православна Светлина бр.12 4006
7.12.2010. Православна Светлина бр.11 4025
7.12.2010. Православна Светлина бр.10 4093
7.12.2010. Православна Светлина бр.9 4068
7.12.2010. Православна Светлина бр.8 4288
7.12.2010. Православна Светлина бр.7 4460
7.12.2010. Православна Светлина бр.6 4558
7.12.2010. Православна Светлина бр.5 4510
7.12.2010. Православна Светлина бр.4 4505
7.12.2010. Православна Светлина бр.3 4704
8.04.2010. Јеромонах Сергиј (Рибко) (П. Светлина 13) 1774
8.04.2010. Интервју со семејството Макдоналд (П. Светлина 13) 1779
8.04.2010. Понижување на гордоста (П. Светлина 13) 1690
8.04.2010. ТАЈНАТА НА ПОКАЈАНИЕТО (П. Светлина 13) 2035
8.04.2010. ЉУБОВТА КОН БЛИЖНИТЕ (П. Светлина 13) 2385
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 101 - 150 од 274