Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow За православната вера и живот...
За православната вера...
Филтер     Ред     Прикажи 
Датум Наслов на прилогот Посети
30.09.2022. Семакедонски православен собор, 2022 198
6.09.2022. Предговор на книгата „Ти си ми сè“ 190
6.09.2022. Предговор на книгата „Патокази за вечност“ 159
5.09.2022. Беседа - професор Ѓакон Илија Петров 188
5.09.2022. Беседа - г. Јосиф, митрополит Тетовско-гостиварски 172
31.08.2022. Колумна на Митрополитот Агатангел 31.08.2022 161
23.05.2022. Проповед за игуменот Јоаким Крчовски 447
18.04.2022. Велигденско послание на Митрополитот Агатангел 217
28.12.2021. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 345
16.12.2021. Вистинскиот печат на ова - нашево време 449
14.12.2021. Проф. д-р Мишо Нетков за филмот „Печат на едно време“ 376
26.11.2021. „Печат на едно време“ документарен филм 1109
27.08.2021. Во денот Успение на Пресвета Богородица 669
19.04.2021. Велигденско послание 548
19.04.2021. Предговор на книгата „Христос е слобода“ 643
1.04.2021. Предговор на книгата „Сестри“ 876
1.04.2021. Предговор на книгата „Сродни души“ 973
12.03.2021. Проповед - протоереј ставрофор Горан панзов 617
4.01.2021. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 639
3.11.2020. За Литургијата на светиот апостол Јаков 843
22.09.2020. Проповед - протоереј Борислав Бобевски 656
1.09.2020. По повод јавниот апел на г-дин Трифун Костовски 621
7.07.2020. Послание на Митрополитот Агатангел 1738
13.04.2020. Велигденско послание-Митрополит Агатангел 1042
24.03.2020. Послание на Митрополитот Агатангел за пандемијата 4720
12.03.2020. Проповед на празникот на св. Агатангел Битолски 989
2.01.2020. Божикно послание на Митрополит Агатангел 871
2.09.2019. ПРОПОВЕД - отец Дарко Милев 946
7.06.2019. Проповед на Вознесение Христово 1030
22.04.2019. Велигденско послание - Митрополит Агатангел 1033
18.03.2019. Слово во Неделата на Православието 2147
11.03.2019. Слово во Сиропусна Недела 1517
18.01.2019. Рецензија втора 1563
18.01.2019. Рецензија прва 1722
26.11.2018. Беседа на новоизбраниот Епископ Полјански г. Јаков 1636
9.10.2018. Слово на Митрополитот Агатангел на АЦНС 1642
23.05.2018. Слово на Архиепископот за 40-годишниот јубилеј 1522
5.04.2018. Велигденско послание 2018 1859
13.03.2018. Проповед на празинот на св. Агатангел Битолски 1697
26.02.2018. Репортажа од Белорусија 1519
26.02.2018. Слово во Неделата на православието 1779
7.01.2018. Божикно послание на Митрополитот Агатангел 2063
8.12.2017. ФОТО И ВИДЕО ОД ОСВЕТ НА „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ 1998
7.11.2017. Слово на Митрополитот Тимотеј, Неготино 1832
12.09.2017. Слово на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стеф 1893
12.09.2017. Митрополит Тимотеј - Слово на Вечерната богослужба 1839
9.09.2017. Резолуција на Американско-канадската епархија 2247
11.08.2017. Проповед за Св. преп. м-ч Петка Римјанка 2195
15.06.2017. Слово од матурантите 2027
15.06.2017. Говор по повод матурата 2177
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 Следна > Крај >>
Резултати 1 - 50 од 287