Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Семакедонски православен христијански собор
23.05.2007.

Со вистинско поклонување кон Светата Божествена Литургија на годинешниот „Семакедонски православен христијански собор”, кој се одржа под духовно водство на Митрополитот Повардарски г. Агатангел и во организација на Повардарската Епархија, неколку стотици македонски православни верници од повеќе градови на Македонија, силно го демонстрираа несогорливото христијанско кандило во нивните души, потврдувајќи уште еднаш дека се вечни чувари на принципите на православната вера и традициите на Раната црква, востановени од Самиот Христос и Неговите апостоли.


Повеќе...
 
Апел
16.05.2007.

Sample Image


Да направиме....

 Вистински симбол на подобри времиња...

Место кое ќе го сплоти Велес...

Место кое ќе го потврди нашиот силен христијански дух... 

Место на кое сите заедно, за век и векови,  ќе ги прославуваме радосните моменти за овој град...

Вечна потврда на основните христијански принципи - Вера, надеж и Љубов...


 

 Донирајте средства за доизградба на храмот „Св. Кирил и Методиј“, зашто градејќи Божји храм, всушност се градиме себеси како личности.

 Депонент: Стопанска Банка

ж-сметка: 200000098894305

Македонска Православна Црква

Повардарска Православна Епархија