Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија - Богданци
7.04.2008.
 
 
Sample Image
 
Во неделата посветена на Светиот Јован Лествичник, во храмот „Св. Атанасиј“ во Богданци беше отслужена Света Архиерејска Литургија. 
 
 
Повеќе...
 
Ново издание од Повардарската епархија
1.04.2008.
Sample Image
 
 
Повардарската епархија Ви ја препорачува книгата „Најдобриот воспитувач“, во која преку редици на примери од секојдневниот живот ја сознаваме смислата на добродетелите и гревот.
Повеќе...
 
Крстопоклона Недела
1.04.2008.


 
Sample Image
 
 
На 30. 03. 2008 година, Трета Недела од Велигденските Пости - Крстопоклона, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештеници од Повардарската епархија отслужи Света Архиерејска Литургија. Литургијата беше отслужена во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Демир Капија. 
Повеќе...
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 Следна > Крај >>

Резултати 19 - 21 од 21