Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Литургија за упокоени
25.12.2010.

 

   Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image

 

На денот кога Светата православна црква го чествува споменот на Преподобен Данило Столпник; Преподобен Никон Сувиот; во манастирот посветен на Св. Наум, охридскиот чудотворец во скопската населба Радишани, беше отслужена Заупокоена Литургија во спомен на четириесетиот ден од упокојувањето на Кирил Петров. На Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на Митрополитот Брегалнички г. Иларион и голем број на свештенослужители и монаси, а во присуство на Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски Г.Г. Стефан и Митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј.

 
< Претходно   Следно >