Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на училишна спортска сала
4.09.2007.

  Sample Image

   На 03. 09. 2007 година, ден понеделник, Митроплитот Повардарски г. Агатангел        изврши осветување на спортската сала, при основното училиште „Јосип Броз Тито“ во Валандово. Спортската сала „Филип Втори Македонски“, свечено ја отвори премиерот Никола Груевски во придружба на директорот на Агенцијата за млади и спорт, Ивица Георгиевски, и градоначал никот на Валандово, Николче Чурлиновски.


 

Sample Image Sample Image Sample Image   Sample Image


 
< Претходно   Следно >