Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на црковна камбана (02. 09. 2007)
3.09.2007.
 
 Sample Image

    На 02. 09 2007, ден недела, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел изврши осветување на новоизградената Камбана на црквата „Св. Атанасиј“ во село Теово. На осветувањето на црковната камбана и претходеше Света Архиерејска Литургија, со која чиноначалствуваше Митрополитот Агатангел во сослужение на свештенство на Повардарската епархија.

 

Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >