Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на камен темелник
17.07.2010.
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
На ден 17.07.2010 година, се изврши осветување на камен темелник на помошен објект на црквата во изградба „Св. Кирил и Методиј“ во Велес. Осветувањето го извршија свештениците, протоереј-ставрофор Славе Јованов, протоереј Зоран Грозданов, протоереј Борис Симоновски, свештеник Ристе Јанушев и ѓаконот Мишо Тодоров.
 
< Претходно   Следно >