Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Православна Светлина бр. 14
8.07.2010.

 

Sample Image

 

Во пресрет на големиот христијански празник Петровден, Повардарската епархија го испечати новиот број на епархиското списание Православна Светлина.
 

Правила за благочестив живот

Замките на индивидуализмот и рационализмот

Приговор против честото причестување

Основање на монашка обител

За целивањето на свештеничката рака

Отец Василиј Чудотворец

Може ли да оди свештеник на плажа

За духовната чистота

Големата љубов Божја кон човештвото

Убавата старост е Божји дар

За болестите

Сеќавање на смртта

За самоубиството

Детско поетско катче

Дневникот на една мајка

 
Sample ImageSample Image
 
 Sample ImageSample Image
 
 
 
< Претходно   Следно >