Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија, 20.06.2010
21.06.2010.
 
 Sample Image   Sample Image
 
На денот кога Светата православна црква го слави споменот на Светиот маченик Теодот Анкирски и Преподобен Даниил Скитски, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот „Св. Димитриј“во Валандово.

 Sample Image   Sample Image

На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители од гевгелиското намесништво на епархијата, а молитвено присуствуваа многумина верни од кои дел се причестија со Светите Христови дарови.

 Sample Image   Sample Image

По завршувањето на Литургијата, Митрополитот Агатангел и свештениците го посетија селото Раброво каде е во тек изградба на нова црква .

 Sample Image   Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >