Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија, Драчево
14.06.2010.
Sample Image   Sample Image
 
На денот кога Светата православна црква го слави споменот на Преподобен Исакиј Исповедник и преподобна Макрина, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Архиерејска Литургија во параклисот „Св. Климент Охридски“ при Македонската православна богословија во Драчево. На Литургијата присуствуваше и Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски Г.Г. Стефан.


 
Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >