Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија, Неготино 06.06.2010
7.06.2010.
Sample Image   Sample Image
 
На денот кога Црквата го слави споменот на Преподобен Симеон Столпник Дивногорец и Преподобен Никита Столпник, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Архиерејска Божествена Литургија во црквата „Св. Атанасиј“ во Неготино. На Литургијата сослужуваа повеќе клирици од гевгелиското и кавадаречкото намесништво на епархијата.
 
Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >