Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Цар Константин и царица Елена
3.06.2010.
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
На денот кога Светата православна црква го слави споменот на светиот цар Константин и светата царица Елена , Митрополитот Повардарски г.Агатангел отслужи Архиерејска Литургија во храмот посветен на овие светители во селото Миравци. На Литургијата сослужуваа свештенослужители од гевгелиското намесништво на епархијата, а молитвено присуствуваа голем број жители од ова и околните села кои овој ден го прославуваат и како слава на селото. 
 
< Претходно   Следно >